Субота, 27.04.2024, 05:09
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 9 клас

Урок 19н. Відбивання світла. Закон відбивання світла. Плоске дзеркало.

Падаючий промінь.

Відбитий промінь.

Використання дзеркал (діаметр 25 м) у космосі: освітлення темної сторони Землі сонячними променями відбитими від дзеркала (зон лиха, районів будівництва, масових громадських заворушень).

Спостереження повного відбивання світла.

Одну третю частину флакончика з закруткою, в якій просвердлено отвір діаметром 7 мм, наповнюють водою і поміщають на дно скляної банки з водою. При витісненні водою повітря його бульбашки будуть підніматись вгору, при цьому буде спотерігатись повне відбивання світла від них.

Чому спереду на автомобілі "Швидкої допомоги" напис АМВULANCE виконано з кінця (ECNALUBMA) дзеркально розвернуто?

Закони відбивання світла:

1. Промінь падаючий, промінь відбитий і перпендикуляр до поверхні відбивання, проведений з точки падіння променя, лежать в одній площині.

2. Кут відбивання дорівнює куту падіння.

Плоске дзеркало.

Уявне і дійсне зображення.

Створена "найбіліша  фарба"
Американські вчені створили «найбілішу фарбу» у світі, яка відбиває 98% енергії випромінювання сонячного світла. Вони стверджують, що фарба дозволить охолоджувати будинки у спекотному кліматі та значно знизити витрати на їхнє кондиціювання.

Фарбу створили вчені з Університету Пердью у США, передає пресслужба навчального закладу. Наукову роботу опублікували в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.

У новій фарбі як білий пігмент використовують сульфат барію. Він поглинає зокрема й ультрафіолетові промені. Також частки пігменту навмисно зробили різного розміру, щоб така неоднорідність дозволяла ефективніше розсіювати світло.

Під час випробувань поверхні, покриті новою фарбою, навіть за прямого сонячного світла мали температуру, на 4,5 градуса нижчу, ніж температура навколишнього середовища.

 
Інфрачервона камера показує, як зразок «найбілішої фарби» (темно-фіолетовий квадрат у центрі) охолоджує поверхню нижче температури навколишнього середовища
Інфрачервона камера показує, як зразок «найбілішої фарби» (темно-фіолетовий квадрат у центрі) охолоджує поверхню нижче температури навколишнього середовища
Фото:

Joseph Peoples/Purdue University

Як це працює?

Людське око визначає колір предмета як білий, якщо той рівномірно відбиває енергію випромінювання всіх хвиль видимого діапазону, незалежно від їхньої довжини. Частина енергії світла відбивається у вигляді тепла, тому білі предмети нагріваються слабше, ніж кольорові.

Також, крім видимого діапазону, є ще ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання. Тому навіть предмети одного кольору можуть нагріватися по-різному, залежно від того, чи поглинає їхня поверхня ці промені.

Відомі нині білі фарби здатні відбивати лише 80-90% сонячного світла, а також поглинають ультрафіолетове випромінювання. Але вчені з Університету Пердью заявляють про прорив.

Чому це важливо?

Науковці кажуть, якщо покрити їхньою фарбою дах площею в 100 квадратних метрів, це дасть охолоджувальну потужність в 11,7 кіловата. Як пояснив The Guardian один з авторів дослідження Сюлін Чжуань, це більше, ніж у середньостатистичного сучасного кондиціонера.

Також нова фарба відбиває інфрачервоні хвилі на довжині, що не поглинається атмосферою. Так вони покидають Землю і не нагрівають навколишнє середовище.

«Наша фарба може допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням, допомагаючи охолодити Землю, і це здорово», — зазначив Чжуань.

Дослідники вже патентують фарбу та у співпраці з неназваною великою корпорацією працюють над її появою на ринку. Продавати таку фарбу можуть почати вже через один або два роки, а вартість не буде значно відрізнятися від наявних аналогів, кажуть розробники.

Категорія: Фізика 9 клас | Додав: Yanok2524 (04.10.2017)
Переглядів: 403 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: