Четвер, 23.05.2019, 12:39
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [113]
Фізика 10 клас [101]
Фізика 11 клас [80]
Астрономія [52]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [0]
Позакласна робота [17]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [7]
Різне [25]
Фото [8]
Методика [3]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 9 клас

Урок 2н. Індукція магнітного поля. Магнітне поле Землі.

1. Англійський фізик Гільберт вперше висловив думку про Землю як про величезний магніт, який має два полюси. Для підтвердження її він намагнітив залізну кулю і показав, що на магнітну стрілку підвішену на нитці, вона діє так само, як Земля. Це було в 1600 році.

Магнітне поле Землі створює на висоті понад 500 км пояси радіації, і захищає життя від смертельних потоків космічних частинок.

Вчені заявили, що магнітний полюс Землі швидко зміщується

 

11.01.2019
 

Группа исследователей утверждает, что северный магнитный полюс Земли начал стремительно и хаотично смешаться из Канады в сторону Сибири (біля Канади знаходиться південний магнітний полюс !?). Исследователи говорят, что он движется с необычно высокой скоростью — около 50 км в год.

Из-за сдвига полюса ученым приходится выпускать экстренное обновление карт, используемых электронными навигационными системами. Проблема стала настолько острой, что исследователи по всему миру предлагают обновить глобальную модель полей World Magnetic Model, которая лежит в основе всей современной навигации, включая Google Maps на смартфонах.

Исследователи говорят, що магнітний Південний полюс «уходит» из Канады в Сибирь, гораздо быстрее, чем они ожидалось. Жидкое ядро Земли, генерирует большую часть магнитного поля, которое меняется со временем по мере изменения глубинных потоков.

Магнитный север блуждает, и каждые несколько сотен тысяч лет полярность планеты полностью меняется. Арно Чуллиат (Arnaud Chulliat), геомагнетист из университета Колорадо в Боулдере и Национального управления океанических и атмосферных исследований говорит, что в 2018 году отклонение за последние три года превысило пятилетний цикл.

Як магнітна буря впливає на ваше здоров’я?

Всі об’єкти, що володіють електричним зарядом, володіють і магнітним полем. Наша планета також оточена магнітним полем, так званою магнітосферою, саме завдяки ній стрілка компасу коливається. Коливання цього магнітного поля під впливом потужного сплеску сонячної енергії називаються магнітною бурею.

Магнітна буря

В деяких точках земної кулі магнітну бурю можна побачити. Це так зване полярне сяйво або аврора. Відбувається це тому, що взаємодія сонячної енергії з магнітосферою створює потік плазми в атмосфері.

Чи може магнітна буря вплинути на людину? Безумовно

Коливання магнітного поля, робота електричних приладів та радіоапаратури може бути під загрозою під час геомагнітної бурі. Наприклад, у 1989 році найсильніша магнітна буря вивела з ладу електростанцію у провінції Квебек (Канада), шість мільйонів людей залишилися без електрики. А сяйво (аврору) можна було побачити в Техасі! Хоча зазвичай це видовище доступне тільки жителям самих північних територій.

Крім того, цікаво, що під час магнітних бур «збивається» навігація у птахів і дельфінів. Мабуть, при переміщенні вони орієнтуються в чомусь на магнітне поле.

Але чи впливає магнітна буря на здоров’я людини? За фактом, всі клітини нашого організму мають електричний заряд на своїй мембрані.

Особливо важливий для медицини заряд наступних клітин:

 

1) м’язові (якщо підвести електроди до ізольованого м’язу жаби і подати струм, він буде скорочуватися), у тому числі кардіоміоцити
2) нервові клітини (сама їх функція – проводити електричний імпульс)
3) клітини крові в нормі вони мають негативний заряд на своїй мембрані, тому відштовхуються один від одного. При порушеннях цілісності мембрани заряд може змінювати, і клітини можуть злипатися.

Виявилося, що магнітні бурі можуть збільшувати ризик інсульту!

Дослідження було проведено в Оклендському Технологічному Університеті (Нова Зеландія).

Вчені виявили, що інсульт на 20% частіше траплявся в дні магнітних бур. Чому так відбувається, до кінця невідомо. Можливо, коливання магнітного поля призводять до зміни заряду на поверхні клітин крові, тому вони злипаються.

РІШЕННЯ: у дні магнітних бур потрібно пити багато води, тому що зневоднення також є серйозним чинником ризику інсульту. І вимірювати тиск!

Магнітні бурі підвищують ризик суїциду у чоловіків

У 2014 році в журналі Psychiatry and Clinical Neurosciences було опубліковано велике японське ретроспективне дослідження. Вчені проаналізували 300 тисяч випадків суїциду за період 1999-2008 роки. Автори намагалися знайти кореляцію між частотою самогубств і кількома метеорологічними параметрами (магнітні бурі, вологість, середня температура).

Виявилося, що саме для чоловіків існує чітка закономірність: чим вище показник магнітного поля, тим вищий ризик суїциду.

Точний механізм невідомий. Імовірно це пов’язано з тим, що коливання магнітного поля порушують проведення електричних імпульсів у нервових клітинах головного мозку.

РІШЕННЯ: у дні магнітних бур будьте особливо уважні до своїх близьких чоловіків, якщо у них поганий настрій. Підтримуйте їх і підбадьорюйте.

Загадка. Це найбільший магніт, якого кожен із нас може торкнутись власними руками. (Земля)

Категорія: Фізика 9 клас | Додав: Yanok2524 (04.10.2017)
Переглядів: 297 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: