П`ятниця, 17.05.2024, 08:36
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 9 клас

Сонячні батареї

Сонячні батареї надрукували на папері

У Массачусетському технологічному інституті (МТІ) винайдений новий спосіб виготовлення сонячних батарей. Їх можна надрукувати на папері, тканині, пластику або на іншій плоскій гнучкій поверхні за допомогою пристрою, що нагадує струменевий принтер.

Традиційні способи виготовлення сонячних батарей передбачають особливі умови і високі температури. Новий процес використовує для друку батарей пару і температуру не вище 120°C. Такі щадні умови не пред'являють жодних серйозних вимог до термостійкості матеріалу.

Друк сонячної батареї – це, звичайно, більш складний процес, ніж роздруківка картинки на струменевому принтері. Для того щоб створити масив фотоелементів на папері, необхідно послідовними проходами нанести п'ять шарів матеріалу із застосуванням паперової маски, що формує структуру клітинок на аркуші. І весь процес повинен відбуватися у вакуумній камері. Ця технологія вже відома і комерційно використовується, наприклад, при нанесенні сріблястого шару на внутрішню поверхню пакету з чіпсами.

У своїй статті для журналу "Advanced Materials" розробники описують випробування виготовлених таким чином сонячних батарей. Зокрема, батарея на аркуші тонкого поліетилену згорталася і розгорталася 1000 разів без істотної втрати ефективності. Інший тест полягав у тому, що аркуш паперу з фотоелектричними елементами був пропущений через лазерний принтер. При цьому елементи піддалися дії високої температури, що спікає звичайний тонер, але батарея продовжила працювати.

"Ми досить ретельно продемонстрували надійність цієї технології, – вважає професор електротехніки Володимир Буловіч (Vladimir Bulovic). – Крім того, мала вага підкладки дозволяє нам розраховувати на створення масштабованих батарей з рекордною продуктивністю щодо ват на кілограм". Вчені також відзначають, що батареї на гнучких підкладках вже існують в світі, але їх не можна так само складати і розгортати, як розробку МТІ.

Для нових сонячних батарей відкриваються цікаві способи застосування. Зокрема, вони можуть використовуватися у віддалених регіонах, в експедиціях, в районах лиха та інших місцях, де доставка кожного кілограму вантажу дорого коштує або є жорсткі обмеження за вагою. На користь надійності батарей говорить той факт, що деякі зразки проходили випробування ще в минулому році і до цих пір продовжують працювати.

13.07.2011

Категорія: Фізика 9 клас | Додав: Yanok (07.11.2012)
Переглядів: 1142 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: