Четвер, 02.05.2024, 10:44
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Коледж

Залік.

1. Назви фізичних величин, літери їх позначення, одиниці вимірювання.

2. Основні закони фізики:

2.1. Перший закон Ньютона. Існують такі системи відліку, відносно яких тіла, що рухаються поступально, зберігають свою швидкість сталою, коли на них не діють інші тіла або їхня дія компенсується.

2.2. Другий закон Ньютона. Сила, що діє на тіло, дорівнює добутку маси тіла і його прискорення, що надане цією силою.

2.3. Третій закон Ньютона. Сили, з якими які-небудь два тіла діють одне на одне, завжди рівні за значенням, але протилежні за напрямом. 

2.4. Закон всесвітнього тяжіння. Усі тіла притягуються одне до одного із силою, прямо пропорційною добутку їх мас і обернено пропорційною квадрату відстані між ними.

2.5. Закон збереження імпульсу. Для замкнутої системи геометрична сума імпульсів тіл до взаємодії дорівнює геометричній сумі імпульсів після взаємодії.

2.6. Закон збереження повної механічної енергії. Повна механічна енергія системи тіл, що взаємодіють між собою консервативними силами залишається сталою.

2.7. Закон Гука. Сила пружності, що виникає в тілі при малих пружних деформаціях розтягу або стиску пропорційна деформації, але протилежно їй направлена.

2.8. Закон Бойля-Маріотта. Для даної маси газу при незмінній температурі добуток тиску газу і його об'єму є сталим.

2.9. Закон Гей-Люссака. Для даної маси газу відношення об'єму до температури стале, якщо тиск газу не змінюється.

2.10. Закон Шарля. Для даної маси газу відношення тиску до температури стале, якщо об'єм газу не змінюється.

2.11. Перший закон термодинаміки. Кількість теплоти йде частково на збільшення внутрішньої енергії та на виконання робочим тілом роботи над зовнішніми тілами.

2.12. Перший постулат спеціальної теорії відносності. Усі процеси в природі відбуваються однаково в будь-якій інерціальній системі.

2.13. Другий постулат спеціальної теорії відносності. Швидкість світла у вакуумі однакова для всіх інерціальних систем відліку і дорівнює 300 000 км/с.

2.14.Закон електромагнітної індукції. Електрорушійна сила індукції в замкнутому контурі пропорційна швидкості зміни магнітного потоку через поверхню обмежену контуром.

Закони відбивання світла: 1. Кут падіння дорівнює куту відбивання.      2. Падаючий промінь, відбитий промінь та перпендикуляр, поставлений в точку падіння променя, лежать в одній площині.

Закони заломлення світла. 1.Відношення синуса кута падіння до синуса кута заломлення є величина стала і називається відносним показником заломлення. 2. Падаючий промінь, заломлений промінь та перпендикуляр, поставлений в точку падіння променя, лежать в одній площині.

Перший закон фотоефекту. Кількість фотоелектронів, які вириваються світлом за одиницю часу, пропорційна інтенсивності світла.

Другий закон фотоефекту. Максимальна кінетична енергія фотоелектронів лінійно зростає з частотою світла і не залежить від його інтенсивності.

Третій закон фотоефекту. Для кожної речовини існує "червона межа фотоефекту", тобто найменша частота світла (або найбільша довжина хвилі), при якій фотоефект ще можливий.

Перший постулат Бора. Атомна система може довгий час, без зовнішньої дії, перебувати тільки в стаціонарних станах, кожному з яких відповідає певна енергія, не випромінюючи при цьому енергії.

Другий постулат Бора. Атом може переходити з одного стаціонарного стану в інший. При цьому він випромінює або поглинає енергію.

 

 

Категорія: Коледж | Додав: Yanok2524 (22.05.2014)
Переглядів: 539 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: