Неділя, 21.04.2019, 09:53
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [113]
Фізика 10 клас [101]
Фізика 11 клас [80]
Астрономія [52]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [0]
Позакласна робота [17]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [7]
Різне [25]
Фото [8]
Методика [3]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 10 клас

Урок 47. §32 Вологість повітря. Методи вимірювання вологості повітря.
 1. Відомо, що людина на 70% складається з води. І рівень вологості атмосфери впливає на організм людини.
 2. Повітря завжди містить певну кількість водяної пари. Вміст водяної пари в повітрі характеризується абсолютною і відносною вологістю.
 3. Фізичну величину, яка характеризує вміст водяної пари в повітрі та чисельно дорівнює масі водяної пари, що міститься в 1 м 3  повітря, називають абсолютною вологістю ("ро", ρа). Одиницею абсолютної вологості  є кілограм на метр кубічний.
 4. Фізичну величину, яка показує, наскільки водяна пара близька до насичення і дорівнює поданому у відсотках відношенню абсолютної вологості до густини насиченої водяної пари за даної температури називають відносною вологістю ("фі", ϕ).
 5. Температуру, за якої водяна пара, що міститься в повітрі, стає насиченою, називають точкою роси, tр .
 6. Прилади для прямого вимірювання вологості повітря називають гігрометрами. Розрізняють волосяний гігрометр та гігрометр психрометричний - психрометр.
 7. Людина почувається добре за відносної вологості 50-65%.

1. Абсолютна і відносна вологість та методи їх вимірювання.

2. Точка роси.

Пара води, як і гази, тисне на навколишні предмети, що, домішуючись до повітря, вона разом з ним створює атмосферний тиск. Атмосферний тиск - це сума парціальних тисків пари й газів, що входять до складу атмосфери.

Земна куля на три чверті своєї поверхні вкрита водою. Безперервно з її поверхні випаровується вода і пара вітрами розноситься вглиб материків; багато вологи випаровується з поверхні грунту й листя рослин; виділяють вологу й тваринив процесі дихання. отже, в повітрі завжди є деяка кількість водяної пари, яка й визначає його вологість.

Вологість повітря відіграє надзвичайно велику роль у житті рослинного і тваринного світу. При недостачі вологи в повітрі рослини сохнуть і гинуть. В текстильній і поліграфічній галузях вологість регулюють.

Для нормального функціонування організму людини відносна вологість має бути 50-70 %. При менших значеннях в людини висихають рогові оболонки очей, мучить спрага, появляєтьсяя хрипота. При більшій - розвивається млявість і сонливість.

Температура атмосферного повітря змінюється протягом доби влітку від 40 градусів вище нуля вдень до 10 вночі. Абсолютна ж вологість повітря протягом доби змінюється мало. Через те вночі і особливо вранці перед сходом сонця пара в атмосфері може стати насиченою і випаде роса. Температура, при якій випадає роса, називається точкою роси. Точку роси можна визначити гігрометром Ламбрехта.

Куди не заглядає сонце, туди заглядає туберкульз.

Конференція "Живі барометри".

 1. Живі барометри:
  1. Барометри риби.
  2. Барометри жаби.
  3. Барометри птахи.
  4. Барометри п’явки.
  5. Барометри плазуни.
  6. Барометри тварини.
  7. Барометри рослини.
  8. Барометричні прикмети.
Категорія: Фізика 10 клас | Додав: Yanok2524 (03.03.2019)
Переглядів: 449 | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: