Субота, 11.05.2024, 21:18
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 11 клас

Підсумковий урок. Хвилі.

 Головне в розділі 4.

Хвилі, які мають однакову частоту (період або довжину хвилі) і незмінну різницю фаз в кожній точці простору, де вони накладаються одна на одну називають когерентними. Для одержання когерентних джерел світла застосовують штучний прийом: розділяють пучок світла від одного джерела на два чи кілька пучків, які йдуть в різних напрямах, а потім знову зводять їх і накладають один на одного. Будь-які два світних тіла (за винятком лазерів) не можуть бути когерентними джерелами світла. Накладання двох систем когерентних світлових хвиль веде до утворення інтерференційної картини - встановлення в кожній точці простору постійної освітленості.

Під час проходження світла крізь вузькі отвори в непрозорих екранах або падіння на вузькі непрозорі предмети спостерігається огинання світлом непрозорих тіл. Явище огинання хвилями перешкод, тобто відхилення від прямолінійного поширення, називають дифракцією.

Явище поляризації підтверджує поперечність світлових хвиль. Природне світло - це коливання, площини яких рівномірно розподілені у всіх можливих напрямах.

Біле світло складається із світла різних кольорів (частот або довжин хвиль). Залежність показника заломлення світла від частоти коливань (або довжини хвиль) - дисперсія - свідчить про те, що світлові хвилі різної частоти поширюються в речовині з різними швидкостями.

Усі види проміння мають єдину електромагнітну природу і поширюються зі швидкістю світла. Їх властивості залежать від довжини хвилі (частоти).

Світлові хвилі всіх частот поширюються у вакуумі з однаковою швидкістю.

Закони фотоефекту:

Максимальна швидкість (кінетична енергія) вибитих випромінюванням електронів зовсім не залежить від освітленості поверхні, а визначається лише частотою (довжиною) хвилі цього випромінювання. Якщо на фотокатод спрямувати випромінювання з різною довжиною хвилі (частотою), можна помітити, що із збільшенням довжини хвилі (зменшенням частоти) кінетична енергія (швидкість) вибитих електронів зменшується.

Внутрішній фотоефект приводить:

  1. До зміни концентрації носіїв у зоні провідності ( тобто зміні провідності);
  2. Виникненню фото ЭДС.

На використанні внутрішнього фотоефекта заснована дія фотоелементів – обладнань, що перетворять світлову енергію в електричну, або властивості, що змінюють свої, під дією падаючого світла.

Категорія: Фізика 11 клас | Додав: Yanok2524 (13.01.2013)
Переглядів: 551 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: