Неділя, 28.04.2024, 16:03
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 11 клас

ОКН № 14
  1. ХІХ ст. характерне рядом важливих відкриттів: рентгенівське випромінювання (Рентген, Пулюй), радіоактивність (Беккерель), відкриття електрона (Томсон). Ці відкриття поставили під сумнів теорію неподільності атома. Так зародилась атомна фізика, яка вивчає будову і властивості атома.
  2. Для атомної фізики характерні відстані сумірні з розміром атома - 10-10м.
  3. 1897 р. Томсон припустив, що атом - це позитивно заряджена куля, всередині якої містяться негативно заряджені електрони. Її назвали "пудинговою моделлю".
  4. У 1911 р. Резерфорд провів дослід по проходженню позитивно заряджених α-частинок через золоту пластинку. З'ясувалось, що більшість частинок не відхиляються від прямолінійної траєкторії, тобто проходять без перешкод через атом. Лише незначна частина - відхиляється.
  5. З цього досліду Резерфорд припустив, що атом схожий на Сонячну систему: в середині знаходиться позитивно заряджене ядро, навколо якого обертаються електрони (ядерна модель атома).
  6. α-частинки, які пролітають близько від ядра, кулонівська взаємодія змушує відштовхуватись. Тому вони відхиляються на певний кут.
  7. Проте, при спробі застосувати закони класичної механіки та електродинаміки до опису найпростішого атома Гідрогену, фізики зустрілись з труднощами.
  8. Згідно теорії Максвелла електрон, який рухається по орбіті з прискоренням, повинен випромінювати електромагнітні хвилі, і поступово, втрачаючи енергію, впасти на ядро, а атом припинить існування. Проте, насправді, електрони живуть тривалий час і випромінюють енергію лише за певних умов.
  9. В 1913 р. Бор сформулював квантові постулати, які спростували протиріччя:

- атоми перебувають у певних стаціонарних станах, у яких вони не випромінюють електромагнітні хвилі.

- при переході атома з одного стаціонарного стану, що характеризується енергією Еn в інший з енергією Еm, він випромінює або поглинає квант, що дорівнює

hν = En - Em

  1. В атомній та ядерній фізиці енергію визначають в електронвольтах. (1еВ)

1еВ = 1,6 * 10 -19Дж

  1. У збудженому стані атоми можуть перебувати досить короткий час (10-8с), після чого мусять самочинно повернутися в основний стан, випромінюючи світловий квант.
  2. Квантові постулати Бора пов’язали між собою ядерну модель атома Резерфорда, побудовану на класичній фізичній теорії, і квантовий характер змін внутрішнього стану атома.
  3. Експериментально це було підтверджено дослідами Франка і Герца.
  4. Коли електрони переходять з нижчих енергетичних рівнів на вищі, то атом поглинає енергію, а коли навпаки – випромінює.

 

 

 

 

 

Категорія: Фізика 11 клас | Додав: Yanok2524 (16.04.2019)
Переглядів: 273 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: