П`ятниця, 29.03.2024, 01:31
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Астрономія

ОК №6 Сонце

1. Сонце - одна з мільярдів зір нашої Галактики; вік близько 5 млрд років; дає нам світло і тепло, що підтримує життя на нашій планеті.
2. Сонце розташоване на відстані 150 млн км (близько) від Землі, тому ми бачимо його у формі диска, а не як зірку. Протягом року Сонце проходить 13 сузір'їв. Інколи Сонце на небі Меркурія зупиняється і рухається у зворотному напрямку - із заходу на схід.
3. Сонце є жовта зоря (не найяскравіша), температура на поверхні 5780 К.
4. Сонце розподіляють на такі області: ядро, зона радіації, конвективна зона та атмосфера.
5. В ядрі протікають термоядерні реакції. В зоні радіації енергія поширюється і в конвективній зоні здійснюється передача її шляхом перемішування.
6. Атмосфера поділена на 3 оболонки: фотосфера (200-300 км, температура 5780 К); хромосфера (10-15 тис км, температура 100 000 К); сонячна корона (температура кілька млн градусів).
7. В результаті термоядерних перетворень водню на гелій утворюється сонячний нейтрино - "невловима" частинка, яка має велику проникну здатність і несуть інформацію про Сонце. Спіймати її можна лише ядерною реакцією з ізотопом хлору-37. Тому вимірювання проводять глибоко під землею, щоб уникнути утворення інших ядерних реакцій від космічних променів, які поглинаються землею.
8. Сонячна активність визначається кількістю плям та їхньою загальною площею. Температура всередині плями сягає 4500 К. Плями існують тільки парами, які мають полярність, протягом кількох місяців із-за сильного магнітного поля, яке гальмує конвекцію плазми в сонячній плямі та підтримує різницю температур.
9. Загадка активності Сонця захована в її періодичності: плями повторюються приблизно через кожні 11 років.
10. На Сонці виявлене сильне корпускулярне випромінювання - потік елементарних частинок (протонів, нейтронів, електронів). Під час таких хромосферних спалахів виділяється величезна енергія.
11. Під час цих спалахів викидаються потоки заряджених частинок, які летять з швидкістю до 20 000 км/с. Вони викликають збурення магнітного поля та свічення іоносфери Землі, що проявляються у вигляді полярних сяйв.
12. Протуберанці - це щільні холодні хмари водню, які піднімаються в корону і рухаються вздовж магнітних силових ліній.
13. В майбутньому сонячне світло стане основним джерелом як на Землі, так і в космічних поселеннях.

14. Щосекунди Сонце витрачає 4,2 млн тонн своєї маси. При такій нормі витрат через 6 млн років наше світило "схудне" всього лише на одну сорокатисячну частину своєї маси.

15. Серед 200 держав світу на 13-ти з них на прапорах зображені стилізовані сонця: Антигуа і Барбуда, Аргентина, Індія, Казахстан, Киргизстан, Кірибаті, Намібія, Непал, Руанда, Уругвай, Філіппіни, Японія, Бангладеш.
16. Вперше в історії американським вченим вдалось сфотографувати з допомогою супутника рідке явище - зіткнення комети з Сонцем. При цьому було вивільнено енергії, рівної вибуху мільйона водневих бомб. Швидкість становила декілька тисяч км в секунду. Ядро комети досягало близько 20 км в діаметрі, а її хвіст простягався на 5 млн. км.

Категорія: Астрономія | Додав: Yanok2524 (18.12.2018)
Переглядів: 396 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: