Субота, 24.03.2018, 11:13
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [105]
Фізика 10 клас [63]
Фізика 11 клас [76]
Астрономія [40]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [0]
Позакласна робота [17]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [7]
Різне [23]
Фото [8]
Методика [2]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 9 клас

Урок 56. Атом і атомне ядро. Дослід Резерфорда.

Урок 1.56. Атом і атомне ядро. Дослід Резерфорда.

1. Ядерна фізика - це розділ фізики, який вивчає структуру і властивості атомного ядра, процеси, що  в ньому відбуваються, та механізми його перетворень.

2. Найважливішою сферою застосування досягнень ядерної фізики є отримання дешевої енергії. Деякі країни, в тому числі і Україна, половину видобутої енергії одержують за рахунок розщеплення атомних ядер.

3. Атом складається з ядра та електронної хмари навколо. Ядро складається з нуклонів: протонів (позитивно заряджених) і нейтронів (нейтральних). Кількість нуклонів у атомі називають нуклонним (масовим) числом і позначають символом А.

4. В нейтральному атомі кількість протонів дорівнює кількості електронів.

5. Кількість протонів у ядрі називають протонним (зарядовим) числом, позначають символом (Z) і визначають його за порядковим номером елемента у періодичній таблиці. Число протонів характеризує хімічні властивості елемента.

6. Кількість нейтронів (N) у ядрі визначають за формулою N = A - Z.

7.

В 40-х роках минулого століття вчені винайшли способи розщеплення атомного ядра. З цього часу почався процес вкладання великих коштів у фізику. У 2008 році Німеччина, Франція, Японія об'єднали зусилля для будівництва Великого адронного колайдера - прискорювача частинок. Розташований на глибині 100 м на кордоні Швейцарії і Франції. В охолодженому кільці завдовжки 27 км частинки розганяють до швидкостей, близьких до швидкості світла і зіштовхують між собою. Стандартна швидкість протонного пучка лише на 3 м/с менша, ніж швидкість світла.

 

Категорія: Фізика 9 клас | Додав: Yanok2524 (18.05.2014)
Переглядів: 378 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: