Четвер, 28.03.2024, 17:16
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 9 клас

Урок 26н Розкладання білого світла на кольори. Утворення кольорів.
  1. Літери на аркуші паперу чорні, тому що вони поглинають світло, а аркуш його відбиває. Світло складається з семи кольорів райдуги - і оскільки різні предмети відбивають ці кольори по-різному, ми бачимо світ кольоровим.
  2. Дзеркала відбивають все падаюче на них світло.
  3. У 1816 році шотландець Дейвід Брюстер винайшов калейдоскоп, в якому два дзеркала розміщені під певним кутом дають дивовижні візерунки.

 

  1. Чому небо голубе?

Повітря безколірне, але небо нам видається голубим. Частинки повітря освітлюються сонячним світлом, а біле світло - це суміш фіолетового, синього, блакитного, зеленого, жовтого, оранжевого і червоного кольорів. Частинки повітря розсіюють промені сонця не однаково. Найбільш піддатливими є промені блакитного кольору. Тому нам і здається, що небо блакитне.

2. Чому край неба біля горизонту більш сірий, ніж над головами?

Варто подивитись на Сонце протягом дня. Вдень Сонце світить яскраво і засліплює, а вечором спокійно можна дивитись на круг Сонця. При безхмарній погоді дрібні пилинки рівномірно розподіляються по атмосфері. Дивлячись вгору ми дивимось крізь досить тонкий шар атмосфери і її забруднення замічаємо мінімально. Але якщо подивитись на горизонт, то наш погляд охопить значно більший шар повітря з присутнім забрудненням. Це аналогічно, якщо ми з дороги дивимось перпендикулярно на поле, то крізь дерева ми бачимо поле. Онак, якщо дивитись під гострим кутом до дороги, ми за деревами нічого не побачимо. До речі атмосферу Землі можна порівняти з шкіркою на яблуці.

3. Чому Сонце як заходить світить менш яскраво, ніж вдень?

Тому що промені Сонця на заході проходять більшу товщину атмосфери і тому слабшають так, що на Сонце можна дивитись не примружуючись.

4. Чому на заході Сонце червоніє?

Світло в атмосфері піддається дисперсії - розсіюванню - головним чином із-за дрібненьких частинок різного забруднення (ефект Тиндаля) та із-за атомів і молекул газів, які знаходяться в атмосфері, або згустків атмосферного повітря (розсіювання Релея). Основний закон: чим менша довжина світлової хвилі,  тим сильніше розсіювання. У видимому світлі найменшу довжину хвилі мають фіолетові промені (0,4 мкм), а найбільшу - червоні (0,75 мкм). Таким чином атмосфера найбільше розсіює фіолетовий колір, найменше - червоний. Проходячи через густий шар атмосфери, сонячні промені втрачають фіолетову складову, менше голубу, ще менше зелену, жовту і помаранчеву. Слабше всіх дисперсії піддаються хвилі червоних променів. Тому на заході Сонце приймає більш червоний колір.

 

 

 

Категорія: Фізика 9 клас | Додав: Yanok2524 (04.10.2017)
Переглядів: 464 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: