Середа, 24.04.2024, 09:13
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Позакласна робота

Проект "Науковий пікнік ("Неймовірна наука")"

...у замку відбувся «Науковий пікнік»

 

 
Як зробити так, щоб гроші не горіли, повітряні кульки не лопались, а багаття розпалювалося шоколадкою та батарейкою? Відповіді на ці та сотні інших запитань можна було дізнатися на науково-освітньому проекті «Неймовірна наука», який відбувся на території замку у місті Дубно на Рівненщині.
Проект — аналог популярного заходу «Науковий пікнік», який було започатковано у Польщі наприкінці минулого століття. Завдяки йому поляки вже майже два десятки років доводять своїм землякам, що наука — це не лише книжки і дисертації, а й дуже цікаві та захоплюючі речі.
— Торік «Науковий пікнік» поширився і на українські терени, у ньому взяли участь ентузіасти з декількох обласних центрів. Нині проект уже під назвою «Неймовірна наука» дійшов до Дубно, — зазначає його координатор Віталій Циганюк.
На території Дубенського замку розмістили імпровізовану лабораторію, в якій науковці, любителі-експериментатори дивували відвідувачів незвичайними фізичними, хімічними, біологічними дослідами та інженерно-технічними винаходами, при цьому із науковим поясненням.
На захід прибули учасники з Києва, Дніпропетровська, Рівного, Тернополя, Кременця. Тут по-справжньому вихлюпували магму міні-вулкани, злітали в небо пневматичні ракети та керовані безпілотники. А ще всі бажаючі мали змогу доторкнутися до речовини, яка є одночасно рідкою і твердою, посмажити сосиски без вогню, побачити неймовірні оптичні ілюзії.
Одна із таких — проколювання повітряної кульки. Його азів навчала інших координатор із Дніпропетровська Анастасія Макарова.
— Зазвичай кульки від гострих предметів лопаються. Я ж протикаю їх наскрізь — і вони залишаються цілими. Це не фокус. Просто на оболонці треба створити таку щільність, щоб не виходило повітря.
Цікавий механізм представили юні винахідники з Дубно Роман Кравчук та Віктор Шматко — колесо Франкліна. Воно зроблене на кшталт пристрою відомого американського дослідника, однак суттєво вдосконалене. Зараз юні експериментатори розробляють схему, щоб за допомогою колеса Франкліна можна було заряджати мобільні телефони.
Євген ЦИМБАЛЮК, Олександра ЮРКОВА.
На знімку: дубенські школярі Роман Кравчук та Віктор Шматко представляють видозмінене колесо Франкліна.
Фото Євгена ЦИМБАЛЮКА.
Категорія: Позакласна робота | Додав: Yanok2524 (19.10.2014)
Переглядів: 610 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: