Вівторок, 16.04.2024, 18:49
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Позакласна робота

Біофізика.
Яким чином пасічник за звуком досить точно судить про успіхи бджоли в збиранні нектару і пилку квітів?
Відповідь. Частота помахів крил і висота тону звуку зменшуються із збільшенням вантажу.

Чому верблюди легко ходять по піску, а коні з великими труднощами?
Відповідь. За рахунок більшої площі опори верблюди створюють менший тиск.

Навіщо коня, спітнілого після швидкої їзди, витирають і вкривають на морозі попоною?
Відповідь. Щоб запобігти переохолодженню внаслідок інтенсивного випаровування.

Як лисиця використовує свій довгий пухнистий хвіст під час бігу?
Відповідь. Як кермо, керуючи поворотами.

Яку роль відіграє хвіст у білки?
Відповідь. Парашута.

Навіщо борсуку конусоподібна форма голови?
Відповідь. Зменшує опір при пересуванні підземними ходами.

Чому під час польоту джміль гуде набагато басовитіше, ніж бджола?
Відповідь. Бджола частіше змахує крильцями, внаслідок чого утворюється звук вищого тону.

Чому комара в польоті чути, а метелика - ні?
Відповідь. Частота коливань крил метелика занадто мала.

Чому медузи відчувають наближення шторму?
Відповідь. Під час шторму тертя хвиль і повітря утворює інфразвук з частотою 8 - 13 Гц, який з великою швидкістю поширюється у воді.
Ці звуки, нечутні для вуха людини, але їх сприймають медузи, тому вони за багато годин дізнаються про наближення шторму.

Чому в холодну погоду тварини згортаються "клубком"?
Відповідь. Щоб було тепліше: коли вони згортаються, то зменшують площу поверхні, яка випромінює тепло.

"Мовчить, як риба" - каже приказка. А чи розмовляють риби?
Відповідь. Людською мовою риби розмовляють тільки в казках. Але вони видають різні звуки за допомогою зубів, повітряного міхура, хвоста. Звуки допомагають їм спілкуватися та відлякувати ворогів. Риби також сприймають звуки. Так, хижі риби поспішають на те місце, де відбувся плескіт іншої, дрібної рибки.

Чому дощового черв’яка легко можна витягнути з грунту за голову, і дуже важко за хвіст?
Відповідь. Щетинки, які вкривають тіло черв’яка, спрямовані від голови до хвоста, тому вони легко пропускають його тіло вперед і затримують протилежний рух.

Чому зебра смугаста?
Відповідь. Смуги захищають зебру від хижаків. Коли вона біжить, рухомий візерунок не дозволяє погляду хижака зосередитися на тварині й перетворює її на нечітку рухливу картинку.

Чому у слонів такі великі вуха?

Відповідь. Вуха слова - це свого роду кондиціонери. У слонів немає потових залоз, тому вони не упрівають у спекотні дні, що допомогло б їм остудити тіло. Замість цього слони ляскають вухами. Але вони не обмахують себе, наче віялом. Вуха слонів оздоблено мережею великих кровоносних судин, що розширюються в спеку і звужуються на холоді. У спекотний день слони помахують вухами для того, щобпрохолодний вітер овівав їхні розширені судини, та охолоджував кров, що тече ними.

Чому очі кішки світяться в темряві?
Відповідь. У кішок є спеціальний шар клітин у глибині ока, який, наче дзеркало, відбиває світло до клітин сітківки. Тому в темряві котяче око збирає і збільшує кожне проміннячко світла, що в нього потрапляє. Це означає, що кішки мають чудове нічне бачення і бачать у темряві те, чого б ми нізащо не помітили. Саме тому котячі очі так яскраво світяться вночі у відбитому світлі.

Як мурахи знаходять дорогу додому?
Відповідь. Мурахи мітять свій шлях крапельками пахучої рідини. Вони притискаються черевцем до землі і передають їй свій запах. Деякі мурахи не завжди ідуть визначеним шляхом, а збоку, тому що запах досить сильний. Загубивши слід, вони кругами знов знаходять дорогу і спішать нею. Мурашині траси бувають довжиною декілька метрів.

Багато морських тварин (зірки, губки, голотурії) мають на тілі виступи, нерівності. Завдяки цьому вониповільно опускаються у воду, а не тонуть швидко під дією сили тяжіння. Яке явище сприяє цьому?
Відповідь. Сила тертя.

Мухи мають здатність підніматися вертикально по гладенькому віконному склі і вільно повзати по стелі. Як це їм вдається?
Відповідь. Завдяки малесеньким присоскам, які містяться на лапках. Такі присоски мають не тільки мухи. Навіть порівняно великі тварини, наприклад, как древесные жаби, можуть триматися на віконному склі, завдяки їм. В присосках створюється розріджене повітряне середовище, і атмосферний тиск утримує присоску біля поверхні, до якої вона "прилипла".

Всі знають, що водомірки легко пересуваються по поверхні води. А як вони це роблять?
Відповідь. Раніше вважали, що комахи пересуваються, створюючи лапками хвилі, які штовхають їх вперед. Однак, зйомки довели, що двома із трьох пар лапками з крихітними волосками комаха опирається на поверхню води, а середньою парою - гребе.

Чому олені майже не провалюються в снігу?
Відповідь. Сніг для оленя – перешкода невелика, бо його копита роздвоєні і широко розсовуються. Крім того, задні "пальці" копит знаходяться нарівні з передніми. А ще між копитами ростуть ворсинки, створюючи опорну жорстку щітку. І ще, ворсинки на ногах оленя спрямовані вниз, тому тертя при опусканні ноги в сніг велике, а при витягуванні мале. На снігу олень себе відчуває приблизно так, як люди на лижах.

Навіщо кролики та зайці швидко-швидко барабанять лапами по землі?
Відповідь. Французький вчений П’єр Бріделас встановив, що довговухі барабанщики виконують при цьому роль телеграфістів. В Африці, як ми знаємо, деякі племенадо цього часу використовують для передачі повідомлень великі барабани - тамтами. Так от, вчений виявив, що тваринам знайомий подібний спосіб спілкування. Стукаючи по сухій землі, заєць або кролик може передавати інформацію про небезпеку, місцезнаходження їжі та ін. Причому ці звуки тварини чують краще, ніж голоси, і на великій відстані.
Категорія: Позакласна робота | Додав: Yanok2524 (13.01.2014)
Переглядів: 3500 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Денис  
0
Дуже дякую вам за дану сторінку!!

Ім`я *:
Email *:
Код *: