Субота, 16.12.2017, 10:16
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [94]
Фізика 10 клас [63]
Фізика 11 клас [76]
Астрономія [39]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [0]
Позакласна робота [17]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [7]
Різне [22]
Фото [8]
Методика [2]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 9 клас

Явище електромагнітної індукції
1. Якщо в котушку зєднану з гальванометром вставити постійний магніт, то стрілка  гальванометра відхилиться під час руху магніту. Якщо магніт не рухається, стрілка не відхиляється. При русі магніту в зворотному напрямі, стрілка відхиляється в іншу сторону.
2. Таким чином, електричний струм у котушці виникає тоді, коли магніт рухається відносно котушки.
3. Явище виникнення струму в замкненій котушці спостерігаємо і тоді, коли рухаємо котушку відносно магніту або змінюємо силу струму в іншій котушці, яка разом з досліджуваною надіта на спільне осердя.
4. Якщо в коло з двома котушками надітими на спільне осердя, включити реостат і рухати повзунок Збільшувати і зменшувати струм), то в замкненій котушці на гальванометр також виникатиме струм.
5. Фарадей зробив висновок: електричний струм у замкненій котушці виникає тільки тоді, коли магнітне поле, що пронизує її, змінюється. Цей струм називається індукційним.
6. Причиною виникнення індукційного струму є змінне магнітне поле.
7. Явище породження в просторі електричного поля змінним магнітним полем називають явищем електромагнітної індукції.
8. Явище електромагнітної індукції використовується у механічних джерелах електричного струму - генераторах електричної енергії, невідємних пристроях електроенергетики, в яких механічна енергія перетворюється на електричну.
9. Генератор електричної енергії - це електродвигун "навпаки".
10. Він складається з масивного нерухомого статора - порожнистого циліндра, на внутрішній поверхні якого розміщений товстий мідний ізольований дріт - обмотка статора; ротора - циліндра, у пази якого вкладено обмотку; до обмотки ротора через колектор подається напруга від джерела постійного струму - збуджувача.
11. На електростанціях ротор генератора обертає пара або падаюча з висоти вода. унаслідок цього магнітне поле, що пронизує обмотку статора, змінюється, і завдяки електромагнітній індукції в обмотці виникає електричний струм.
 
11.
Категорія: Фізика 9 клас | Додав: Yanok (04.03.2012)
Переглядів: 1324 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: