Четвер, 25.04.2024, 09:47
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 10 клас

Урок 74н. Основні поняття термодинаміки. Внутрішня енергія. Кількість теплоти.
  1. Ми постійно зустрічаємось з тепловими явищами - пов'язаними з нагріванням і охолодженням тіл: зміна дня і ночі, зміна пір року. Метод вивчення властивостей тіл пов'язаних з тепловими процесами називають термодинамічним, а розділ фізики - термодинамікою.
  2. Будь-яке макроскопічне тіло має енергію, що зумовлена його мікростаном, а саме,  кінетичною енергією руху молекул та потенціальною енергією їх взаємодії. Називають її внутрішньою енергією і позначають літерою U, визначають за формулою U =3/2 *m/μ * RT.
  3. Внутрішня енергія газу (тіла) під час нагрівання збільшується, а  при охолодженні - зменшується, тобто залежить від абсолютної температури, а, взагалі, також від об'єму та тиску.
  4. Величина, що є мірою зміни внутрішньої енергії в результаті теплопередачі називається кількістю теплоти. Визначають її спеціальним приладом - калориметром.
  5. Змінити внутрішню енергію можна двома способами: внаслідок виконання роботи та внаслідок теплопередачі (теплопровідність, конвекція, випромінювання).
  6. Розглянемо теплові процеси: нагрівання - охолодження; випаровування - конденсація; плавлення - кристалізація (тверднення); згоряння палива.
  7. Карбід кремнію - один з перспективних матеріалів мікроелектроніки. Тривалий час в довідкових таблицях навпроти температури плавлення його стояв прочерк. При атмосферному тиску ніхто не бачив його у розплавленому вигляді. Лише під тиском 35 атмосфер вдалось розплавити карбід кремнію при температурі 2830 К.
  8.  
  9. Для пального бензину характерним є висока швидкість випаровування, а саме: якщо бензин заливається в автоцистерну відкритим струменем, то з 1 куб. м повітря витісненого з цистерни в атмосферу вилітає 2-3 кг бензину; якщо резервуар розміщений на поверхні землі, а не під землею; якщо резервуар покрашений не у світлий колір; якщо тиск повітря в шинах коліс нижче норми на 0,05 мПа.
  10. Процес без теплообміну із зовнішнім середовищем називають адіабатним. Приклади: стиск повітря у дизельному двигуні, розширення пари шампанського вина при вильоті корка.
  11. Температура. Вода в глибинах океану, маючи температуру нижче 0⁰, не замерзає. Це пояснюється тим, що вода перебуває під тиском у сотні атмосфер. Цей великий тиск, перешкоджаючи розширенню води, знижує температуру її замерзання. Крім того, температуру замерзання води знижує вміст у ній солей.
  12. Через низьку теплопровідність газ аргон використовують для наповнення слопакетів. Він важчий за повітря, без кольору і смаку.

Дослід з нагріванням кулі, яка при цьому не проходить в кільце, можна удосконалити. Замість кулі слід взяти алюмінієву пластинку до 2 мм товщиною, овальної форми, мала вісь якого в ненагрітому стані розміром дещо меншим за отвір в кільці. Дослід проводиться дуже швидко і економить час.

Категорія: Фізика 10 клас | Додав: Yanok2524 (03.01.2020)
Переглядів: 1424 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: