Вівторок, 24.04.2018, 06:11
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [105]
Фізика 10 клас [63]
Фізика 11 клас [76]
Астрономія [40]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [0]
Позакласна робота [17]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [7]
Різне [23]
Фото [8]
Методика [2]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 10 клас

Урок 55. Внутрішня енергія. Два способи зміни внутрішньої енергії тіла.

1. Внутрішня енергія визначається кінетичною енергією руху молекул та потенціальною енергією їх взаємодії.

2. Величина, що є мірою зміни внутрішньої енергії в результаті теплопередачі називається кількістю теплоти. Визначають її спеціальним приладом - калориметром.

3. Змінити внутрішню енергію можна внаслідок виконання роботи або внаслідок теплопередачі (теплопровідність, конвекція, випромінювання).

4. Розглянемо теплові процеси: нагрівання - охолодження; випаровування - конденсація; плавлення - кристалізація (тверднення); згоряння палива. Для пального бензину характерним є висока швидкість випаровування, а саме: якщо бензин заливається в автоцистерну відкритим струменем, то з 1 куб. м повітря витісненого з цистерни в атмосферу вилітає 2-3 кг бензину; якщо резервуар розміщений на поверхні землі, а не під землею; якщо резервуар покрашений не у світлий колір; якщо тиск повітря в шинах коліс нижче норми на 0,05 мПа.

5. Процес без теплообміну із зовнішнім середовищем називають адіабатним. Приклади: стиск повітря у дизельному двигуні, розширення пари шампанського вина при вильоті корка.

Температура. Вода в глибинах океану, маючи температуру нижче 0⁰, не замерзає. Це пояснюється тим, що вода перебуває під тиском у сотні атмосфер. Цей великий тиск, перешкоджаючи розширенню води, знижує температуру її замерзання. Крім того, температуру замерзання води знижує вміст у ній солей.

Дослід з нагріванням кулі, яка при цьому не проходить в кільце, можна удосконалити. Замість кулі слід взяти алюмінієву пластинку до 2 мм товщиною, овальної форми, мала вісь якого в ненагрітому стані розміром дещо меншим за отвір в кільці. Дослід проводиться дуже швидко і економить час.

Категорія: Фізика 10 клас | Додав: Yanok2524 (19.05.2014)
Переглядів: 818 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: