Вівторок, 23.04.2024, 23:06
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 11 клас

Урок 88н. Природна та штучна радіоактивність. Види радіоактивного випромінювання. Період напіврозпаду. (Дозиметрія. Дози випромінювання.

Радіоактивність.

Відкрив радіоактивність Беккерель в 1986 році, вивчаючи солі урану. Буває природна і штучна. Штучну вперше отримали в 1934 році Фредерік та Ірен Жоліо-Кюрі.

Альфа-, бета-, гама-промені.

Радіоактивні перетворення.

Закон радіоактивного розпаду. Період піврозпаду.

Ізотопи. Правило зміщення.

26 квітня 1986 року мирний атом Чорнобиля, який ніс нам світло, тепло і інші зручності став ворогом номер один для мільйонів людей. В  оточуюче середовище були викинуті радіоактивні речовини, які розсіялися по величезній території, утворивши цезієві "плями".

Крім радіонуклідів, які "розсіяв" Чорнобиль є багато інших джерел іонізуючого випромінювання.
Випромінюють розсіяні в земній корі, грунті, повітрі, воді природні радіонукліди. Випромінюють будівельні матеріали, з яких збудовані споруди.
Небезпечним є газ радон, що має властивість накопичуватись в непровітрюваних приміщеннях. Найвагоміший з природних джерел радіації, він невидимий, не має смаку і запаху, важчий за повітря. В непровітрюваних приміщеннях його концентрація у 8 разів більша за атмосферну. Звідси рекомендація медиків систематично провітрювати жилі приміщення.
Мінеральні добрива, які виготовляють з фосфатів, радіоактивні. Радіонукліди з них попадають в грунт, а потім і в сільськогосподарські культури.
З техногенних джерел радіації на першому місці медичні діагностичні та лікувальні процедури.

Чтобы выяснить, где изготавливались бусы, найденные с Лесото, Стюарт и его коллеги изучили уровень содержания изотопов стронция. Земная кора содержит слегка радиоактивные изотопы рубидия, который со временем разлагается на стронций. В результате разные скальные образования имеют разные сигнатуры стронция, и животные, живущие на данной территории, могут получать эти уникальные сигнатуры вместе с пищей и водой. Таким образом, исследователи могут выяснить, откуда появился 30 000-летний страус.

Исследование показало, что большинство бус из горных убежищ Лесото были вырезаны из яичной скорлупы страусов, которые жили на расстоянии не менее 60 миль (100 км). Некоторые даже пришли с расстояния около 190 миль (300 км).

“Действительно удивительным было то, как далеко людям приходилось ходить, и как долго длилось такое социальное партнерство”, – сказал Стюарт.

Застосування іонізуючого випромінювання в промисловості

Задачі.

  1. Для дослідження обміну речовин і швидкості кровотоку використовується радіонуклід натрію (натрій-24). Визначити його період напіврозпаду і сталу розпаду, якщо через 30 год активність його становить 25% від попередньої. (Відповідь: 15 год; 0,046 1/год.)
Категорія: Фізика 11 клас | Додав: Yanok2524 (02.01.2016)
Переглядів: 948 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: