П`ятниця, 19.10.2018, 16:37
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [107]
Фізика 10 клас [64]
Фізика 11 клас [76]
Астрономія [43]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [0]
Позакласна робота [17]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [7]
Різне [24]
Фото [8]
Методика [3]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 11 клас

Урок 29. Акустика. Звукові хвилі.

Параграф 47.

Звук - це коливання якого-небудь тіла, що передаються оточуючому повітрю а від нього до нашого вуха. Музичний звук відрізняється від будь якого іншого перш за все постійною і відповідною частотою коливань. Самий низький музичний звук - це 18 коливань в секунду, або 18 герц. Більш низькі частоти наше вухо вже не сприймає. Самий високий - 4700 герц. Звуки вищі цієї границі хоч і чути, але вони здаються швидше писком, ніж музичним звуком.

Неприємний звук, що супроводжує політ бджоли, створюють коливання крил з частотою 200 Гц (12 000 змахів на хвилину).

Інфразвук з частотою 7 Гц (коливань за секунду) в стані зупинити серце здорової і тренованої людини або привести її в панічний стан.

В лабораторії електроакустики Морського науково-дослідного центра в Марселі при випробуванні генератора інфразвуку дослідники відчули себе погано. В середині все вібрувало - шлунок, серце, легені. Генератор виключили, але протягом кількох годин люди відчували себе розбитими.

За даними вчених шумове забруднення скорочує життя жителів великих міст на 10-12 років.

В древньому Китаї була придумана жорстока розправа з людьми, які неповажно відносились до релігії: "Хто ображає всевишнього не повинен бути повішеним, але флейтисти, барабанщики і крикуни повинні безперервно грати перед ним вдень і вночі, поки він не впаде замертво".

В побуті високі звуки небезпечніші від низьких.

Задачі.

1. Шум - ворог, чи може приносити і користь? (Відповідь. Відомо, що звукові хвилі "шумового" типу здатні розсіювати та осідати пил. Ця властивість використовується, зокрема, для очистки повітря в заводських цехах.)

2. Що можна зробити для зменшення міського шуму? (Відповідь. Насаджувати дерева, не включати голосно радіо.)

3. Чому штучний шум (працюючих машин) здійснює негативну дію на організм, а природні звуки (дощ, шелест листя) діє на нього позитивно? (Відповідь. Наукові дослідження показали, що у всіх природних шумах визначальними є одні і ті ж частоти - порядка 1000 Гц. Вони відносяться до зони найкращого сприймання для слухового апарату, цим і пояснюється викликане ними приємні відчуття спокою і рівноваги. Штучні шуми пов'язані із звуками більш високих тонів, тому приводять живий організм в гнітючий стан.)

Чому дитячі і жіночі голоси зазвичай вищі за чоловічі?
Для чого при старті і при посадці літака стюардеса роздає пасажирам льодяники? Чи можна їх замінити на мармелад, яблука, сир, халву? (зверніть увагу на розділ).

Категорія: Фізика 11 клас | Додав: Yanok2524 (14.08.2014)
Переглядів: 301 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: