Вівторок, 23.04.2024, 19:45
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [103]
Фізика 10 клас [105]
Фізика 11 клас [69]
Астрономія [79]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [1]
Позакласна робота [18]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [6]
Різне [25]
Фото [9]
Методика [4]
Пошук
Друзі сайту




























Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Фізика 11 клас

Урок 17. Електромагнітна індукція. Потік магнітної індукції. Закон електромагнітної індукції.

Параграфи 33, 34, 35, 36, 37.

1. Якщо в котушку зєднану з гальванометром вставити постійний магніт, то стрілка  гальванометра відхилиться під час руху магніту. Якщо магніт не рухається, стрілка не відхиляється. При русі магніту в зворотному напрямі, стрілка відхиляється в іншу сторону.
2. Таким чином, електричний струм у котушці виникає тоді, коли магніт рухається відносно котушки.
3. Явище виникнення струму в замкненій котушці спостерігаємо і тоді, коли рухаємо котушку відносно магніту або змінюємо силу струму в іншій котушці, яка разом з досліджуваною надіта на спільне осердя.
4. Якщо в коло з двома котушками надітими на спільне осердя, включити реостат і рухати повзунок Збільшувати і зменшувати струм), то в замкненій котушці на гальванометр також виникатиме струм.
5. Фарадей зробив висновок: електричний струм у замкненій котушці виникає тільки тоді, коли магнітне поле, що пронизує її, змінюється. Цей струм називається індукційним.
6. Причиною виникнення індукційного струму є змінне магнітне поле.
7. На практиці напрям  індукційного струму визначають за правилом правої руки.
8. Явище виникнення електричного струму в замкнутому провіднику, який знаходиться в змінному магнітному полі називають явищем електромагнітної індукції.
9. Правило Ленца: індукційний струм в замкнутому провіднику має такий напрям, що його магнітне поле компенсує зміну магнітного потоку, яка викликала цей струм.
10. Магнітним потоком індукції називається величина, що дорівнює добутку магнітної індукції на площу замкнутого контуру на косинус кута (між вектором індукції  та нормаллю до контуру). Позначають літерою Ф ("фі"), одиниця вимірювання 1 Вб (вебер).
11. Явище електромагнітної індукції використовується у електродинамічних мікрофонах, механічних джерелах електричного струму - генераторах електричної енергії, невідємних пристроях електроенергетики, в яких механічна енергія перетворюється на електричну.
12. Генератор електричної енергії - це електродвигун "навпаки".
13. Він складається з масивного нерухомого статора - порожнистого циліндра, на внутрішній поверхні якого розміщений товстий мідний ізольований дріт - обмотка статора; ротора - циліндра, у пази якого вкладено обмотку; до обмотки ротора через колектор подається напруга від джерела постійного струму - збуджувача.
14. На електростанціях ротор генератора обертає пара або падаюча з висоти вода. унаслідок цього магнітне поле, що пронизує обмотку статора, змінюється, і завдяки електромагнітній індукції в обмотці виникає електричний струм.15. Закон електромагнітної індукції: електрорушійна сила (ЕРС) індукції пропорційна швидкості зміни магнітного потоку.
 

Категорія: Фізика 11 клас | Додав: Yanok2524 (14.08.2014)
Переглядів: 911 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: