Неділя, 18.11.2018, 00:47
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика 9 клас [107]
Фізика 10 клас [64]
Фізика 11 клас [76]
Астрономія [43]
Коледж [29]
Документація на кабінет [7]
Розробки уроків [0]
Позакласна робота [17]
Роботи учнів [1]
Корисні посилання [7]
Різне [24]
Фото [8]
Методика [3]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог статей

Головна » Вчитель » Астрономія

Урок 17. Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Імовірність життя на інших планетах. Унікальність нашого Всесвіту. Питання існування інших в

1. Початок нашого Всесвіту поклав Великий Вибух. Наш Всесвіт влаштовано так, що в ньому стала можливою поява життя.
2. За наявності відповідних умов, життя може виникнути і на інших планетах.
3. Не виключено, що в матеріальному Космосі існує нескінченна кількість різних всесвітів.

Антропний принцип стверджує, що ми - одинокі, а закони природи, які діють у нашому Всесвіті, не єдині. Є два варіанти антропного принципу - легкий і сильний. Легкий стверджує, що умови для розумного життя у Всесвіті можуть виникнути лише в обмежених просторово-часових ділянках. І нічого нам дивуватися, що тут, де ми живемо, є відповідні умови: багач, який живе в елітному районі, ніколи не бачить злидаря. Сильний наполягає, що існує багато всесвітів, і в кожному з них діють свої закони природи. У більшості всесвітів умови для розумного життя непридатні, а в нашому Всесвіті - все як треба. У парадоксальній (абсурдній)формі антропний принцип формулюють так: "Ми існуємо, отже Всесвіт не може бути іншим, ніж він є".

Парадокс Фермі: якщо за нашими оцінками і переконливими аргументами Всесвіт кишить планетами, які населені розумними істотами, то де вони?

4. Американські вчені виявили у віддаленому сузір'ї новий вид скелястої планети, на якій потенційно може існувати біологічне життя. Маса планети КЕПЛЕР-10с, яку також прозвали Мега-Земля, у 17 разів перевищує земну, а її діаметр втричі бідьший, ніж у нашої. Астрономи здивовані тим, як така важка щільна куля змогла залишитися цільною, не втративши свою атмосферу і не перетворившись на газового гіганта, як Юпітер. (2014р.)

Категорія: Астрономія | Додав: Yanok2524 (23.06.2015)
Переглядів: 679 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: