Вівторок, 19.06.2018, 21:32
Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Запити [23]
Громадська рада [9]
Пошук
Друзі сайту
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нашому сайту

Каталог файлів

Головна » Депутат » Громадська рада

Протокол № 5. 18.06.2013.
27.02.2014, 01:29
Протокол
спільного засідання громадських рад при виконкомі Дубенської МР та Дубенської РДА № 5\4 від 04.07.2013 року


Присутні: Янок П.Г., Котуль В.В., Метелюк С.С., Крохмаль В.В., Мельниченко М.Г., Саюк В.М., Можировька Н.В., Андріюк Н.В., Ворончук Т.М., Ніколайчук В.П.

Запрошені: Шесталюк Ю.Ю., Березовський П.П., Артемовський Я.М., Кондратюк О.П., Круцик В.В., Шевчук Е.А., Палій Д.В., представники ЗМІ.

Порядок денний:
1.    Реформування медичної галузі: наслідки та перспективи розвитку.

Слухали 1: Крохмаль В.В., - голова первинної профспілкової організації працівників охорони здоровя КЗ «Дубенська ЦРЛ», голова профкому, який доповів про стан медичної галузі в районі. Одноосібно і місто, і район всіх питань та проблем медицини вирішити не можуть. А мешканці Дубенщини заслуговують на якісне медичне обслуговування.
Місцеве самоврядування –  це право громади вирішувати всі питання своїми силами. Але вони поділяються на власні та делеговані, тобто ті, що делегуються державою, - охорона здо-ров'я, культура, освіта, спорт, соціальна сфера. Що це означає? Що держава, крім того, що делегувала ці повноваження, ще й забезпечує їх фінансово. Тому що вирішувати будь-які питання без фінансової підтримки дуже складно. Незалежно від того, чи ти мешканець Дубна, Млинова, Рівного чи Донецька, державою виділяються приблизно однакові фінансові ресурси на забезпечення охорони здоров'я окремо взятого громадянина. Ці кошти розподіляються за кількістю мешканців, тому у місті - одна сума, у районі - інша. І ці кошти надаються органам місцевого самоврядування для того, щоб вони забезпе¬чили, незалежно від того достатньо грошей у бюджеті, чи недостатньо, охорону здоров'я на своїй території. Держава гарантує через субвенції надати цю суму - на зарплату, відрядження, медикаменти, обладнання, харчування хворих. Наскільки ці кошти будуть ефективно використані, настільки ефективною буде охорона здоров'я.
Так сталося, що на час прийняття Бюджетного кодексу, вперше з'явилося і протистояння між містом та районом. Гласне чи негласне - вважайте, як вам подобається. На той момент всі заклади охорони здоров'я перебували у комунальній власності міста. І, коли у 2002 році район відмовився переадресувати відповідні кошти на утримання медичної сфери, місту довелося цим обмеженим ресурсом розрахунку на 36 тисяч мешканців) утримувати всі медичні установи, які обслуговували і районних мешканців, і міських. Для цього навіть довелося позичати у Кузнєцовська 400 тисяч гри¬вень. Це важливо. Бо ми ніколи не ділили мешканців на місцевих та сільських. Потім поступово питання вдалося владнати - район переадресовував своїх 40-50 відсотків на утримання медицини. Але все одно цих коштів не вистачало. Коли в районі у медиків були і відрядні, і оздоровчі, і премії, то в місті на це грошей просто не вистачало. Зараз ситуація повернулася з точністю до навпаки. Медицина району «задихається» від нестачі коштів, а місто передає власні кошти з медицини на інші свої потреби.
Ворожнечу треба припинити, бо втратять від цього всі мешканці Дубенщини, в тому числі - наші батьки, наші діти.
Слухали 1: Артемовський Я.М. - начальник віддлу охорони здоровя Дубенської МР, який доповів про стан медичної галузі в місті: треба дійсно дивитися наперед і, якщо якісь тертя нам заважають, їх треба усувати, долати, тому що питання стоїть кардинально. Коли буде створено медичний госпітальний округ, а це заплановано на 2014 рік і часу до створення округу залишається все менше і менше, треба увійти у цей третій етап реформування медицини монолітними, єдиними і з користю для наших людей. Треба від дискусій перейти до прийняття спільних рішень - виважених і потрібних жителям міста та району. Пропозиція в мене наступна: подумати над тим, як мобілізувати кошти і спрямувати їх на закупівлю обладнання для райлікарні, поліклініки, лікарні матері та дитини.
Виступили:
Саюк В.М. : медицина один замкнутий цикл, її не можна розділяти: міська поліклініка, районна лікарня, обласні медичні заклади. Розірвати цей зв'язок - це шлях до знищення медицини. Згадаймо нещодавнє роздільне святкування Дня медичного праців¬ника. Воно гуртує медиків чи розділяє? Воно об'єднує медицину чи ні? Все це нас - роз'єднує! Тому не треба ділити медицину. Досить ходити колами, треба планувати якісь конкретні дії. Інакше можемо втратити лікарню.
Шесталюк Ю.Ю.: зайвий раз збурювати повітря не варто. Ми з вами - керівництво міста та району - даємо інформаційні приводи для публікацій у місцевих газетах, та ще й скандального плану. Я погоджуюся, що інколи справа не вартує «виїденого яйця», а наші газети звикли «робити із мухи слона»: там - закривають, того - ліквідовують, цих - виганяють. Але ми думали, що після передачі лікарні, будуть інші аналогічні кроки з боку міста. І медицина, нарешті, буде закумульована в одних руках. Цього не сталося. Хоча за логікою, якщо головний об'єкт переданий, далі мала б бути на черзі передача поліклініки, лікарні матері та дитини. Але ці благі наміри не здійснилися. Тепер же міські депутати кажуть, що це була їхня помилка. Хотілося б запитати, чого помилка? З точки зору значення надходжень до міського бюджету, чи з точки зору надання якості медичних послуг мешканцям міста та району? Я не вважаю, що це було помилкою. Адже лікарня вперше за останні тридцять років почала змінювати своє обличчя. Хоча дехто цього вперто не хоче помічати. І це буде продовжуватися, незважаючи ні на які спекуляції щодо минулих чи майбутніх виборів. Ремонт буде продовжуватися і в нього буде вклдено, як запевнив голова РДА Данило Корилкевич, не менше двох мільйонів гривень, і це лише в поточному році. Приблизно така сума була витрачена і в минулому. В чому ви бачите погане? В чому ви бачите помилку свою? Я звертаюся і до членів Громадської ради. Ну, стояла б лікарня і далі з цими сірими облущеними стінами, з тими кривими вікнами, але справно надходили кошти в бюджет міста? Це нормальне явище? Я погоджуюся, що медицина єдиний організм, який можна порівняти з організмом людини, і якщо ми будемо воювати, то залишимося ні з чим у 2014 році, коли буде створений госпітальний округ.
Березовський П.П.: є проблема, є якийсь внутрішній конфлікт. Є загроза втрати перспективи стати центром госпітального округу. Але кожен десь трохи лукавив. І ми не можемо уникнути цієї суб'єктивності. Але, якщо бути об'єктивним, то можна сказати наступне: сьогоднішня районна лікарня була в комунальній власності міста. Тобто, медицина вже була зациклена в місті. Але районна влада звернулася з проханням передати міську лікарню під їх юрисдикцію. При цьому з високих трибун заявлялося: ось тепер все буде порівну. Ви будете опікуватися поліклінікою, а ми - лікарнею. Так ми і зробили. А тепер район вимагає від нас переадресації коштів на утримання райлікарні. Як це розуміти?
Я так думаю, що виникає проблема тоді, коли в медицину втручається політика, коли втручається влада - і тоді починаються такі проблеми. Якщо б всі медичні проблеми вирішували самі лікарі, то, впевнений, суперечок не було. Але теперішні дискусії ні до чого не приведуть. Час не дає нам можливостей на суперечки, однозначно треба переходити до співпраці.


Вирішили: спільне засідання громадських рад при виконкомі Дубенської МР та Дубенської РДА рекомендує:
1.    Ініціювати зустріч міського голови Антонюка В.М. та голови Дубенської РДА Корилкевича Д.М. з питання реформування медицини на спільному засіданні громадських рад міста та району.
2.    Через існуючі програми (в тому числі програма «Медицина катастроф») розглянути можливість виділення коштів для закупівлі медичного обладнання для медичних закладів міста та району.
3.    Поглибити співпрацю відділів охорони здоров'я міста та району з актуальних медичних питань і розробити спільну програму дій.
4.    Обговорити на профільних постійних комісіях депутатів, спільно з громадськими радами, питання об'єднання медицини міста і району.
5.    Підтримати звернення міського голови Антонюка В.М. до депутата Верховної Ради В.Королюка про придбання медичного обладнання для медичних закладів.


Голова громадської ради
при виконкомі Дубенської МР                        Янок П.Г.

Голова громадської ради
при Дубенській РДА                            Котуль В.В.
Категорія: Громадська рада | Додав: Yanok2524
Переглядів: 263 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: